O nás  About us

Jsme celkem normální rodina :-) která se více než 20 roků věnuje chovu psů, které můžete najít zde ,chovu zakrslých králíčků plemene teddy o kterých si něco můžete přečíst zde  a rozhodli jsme se, že si splníme svůj dávný sen. Sen v podobě pohádkových koní plemene Irský Tinker (kterému se říká také Gypsy cob, Vanner horse) jednodušeji řečeno cikánské koně ilustracni foto( což je doslovný překlad jednoho z používaných názvů). 
 

Krátce po seznámení s mým manželem jsme měli jasno v tom, že si jednou pořídíme koně. Proto když nás vyplavila v roce 2002 povodeň ( v bytě jsme měli více jak 1,5metru vody) a my se rozhodli změnit místo, hledali jsme takový dům, kde bude nejen dostatek prostoru pro naše psy, ale také někdy v budoucnu i pro koně. Více najdete zde . Když se naše dcera Martina odstěhovala k příteli, naši  "takovou normální rodinku" doplnila moje mamka, jsem demokraticky rozhodla :-) že už vlastně není na co čekat... A že již jistě nastal ten správný čas koně si pořídit :-).(Nebudu přeci čekat až budu tak stará až na koně ani nevylezu ne:-) ) Když jsem zjShelta měsíc před porodemistila, že překupníci v ČR opravdu nevědí co si říci za koně které sem dovážejí (nakupují levně- málo kdy kvalitu a tady prodávají za dvoj i trojnásobné ceny!) bude správnou volbou vrhnout se k internetu a studovat a hledat... Po téměř roce jsem myslím objevila to co jsem vlastně hledala. V Holandsku, u chovatelů, kteří chovají Tinkery téměř 20 roků a byli první kdo toto plemenoRob Roydovezl z Irska do Holandska, krásnou kobylku Sheltu.
Naše cesta do Holandska s předběžným rozhodnutím Sheltu koupit (když se nám bude nejen líbit,ale bude splňovat i očekávanou povahu) nenechala na sebe dlouho čekat. Fotogalerii z výletu najdete zde . Shelta splnila více než jsme očekávali! Nejen že je to nádherná kobylka s krásným pohybem,ale především velmi milou povahou. jakmile mi vložila hlavu do náruče ... už nebylo o čem uvažovat. Také hřebec Rob Roy se kterým byla Shelta březí je překrásný, proto už sme se mohli jen těšit z očekávaného hříbátka již naší Shelty právě s Rob Royem. Děkujeme moc Ellen a Henkovi za jejich vstřícnost a nabízenou pomoc! Protože Shelta byla krátce před porodem, bylo rozhodnuto,že ještě zůstane v Holandsku , nejen do porodu, ale protože Ellen a BensonHenk mají několik nádherných hřebců, ve fotogalerii z výletu, můžete vidět, že naše volba padla na hřebce Bensna, se kterým naše Shelta měla být připuštěna po porodu.
Chvíli nás sice natahovala,ale 18.4.2010  porodila nádherného hřebečka Robina celým jménem Irish Tinker Stable Excellent Rob Roy Acro. Více foto můžete najít zde. Krátce po porodu byla Shelta připuštěna s Bensonem a protože vyšetření potvrdilo její březost již se těšíme na její a Robinův příjezd domů!

Ještě nevíme, jestli hřebeček Robin až vyroste zůstane s námi, nebo bude prodán... to jistě ukáže čas... ale kdyby přeci jen měl později najít nové majitele, hledala jsem kdo bude na pastvině dělat společnost naší kobylce Sheltě :-). Volba padla na "polovičního koně" neboli Mini Appaloosu. Když už máme flekaté pejsky ( aussíky) tak už nám přeci jen chybí i flekatý kůň :-). Kde jinde hledat, než v Evropě v chovatelském ráji v Holandsku ( kde již po desetiletí chovatelé chovají mini plemena všeho možného koziček, ovcí, zakrslých králíků a také mini koní :-)) kde se mnoho zvířátek chová především pro radost nejen pro užitek ( jídlo). Mini appaloosa, která je opravdu rovněž skvělým a charakterním koníkem (ideálním společníkem dětí) byla pro nás jednoznačnou volbou. Malé děti sice nemáme,ale nějaká vnoučátka se samozřejmě najdou:-) a jistě i děti sousedů kráse Mini appaloosy neodolají. Vybrali jsme v Holandsku kobylku Jannie, kterou po připuštění s hřebcem Amigem,  spolu s její tříletou dcerou Sandrou dovezeme do České republiky. S námi zůstane ale jen Jannie, na Sandru již si čeká její majitelka.

Na závěr bych chtěla poděkovat nejen mému manželovi Tondovi ( koně miluje a chtěl abychom si ho koupili již dávno), který trpělivě snáší moje chovatelské nápady. Musím také poděkovat přátelům, kteří snášejí mých milion dotazů denně a to manželům Velemanovým Ranch Namelev a manželům Šimkovým  Dreamfinder . I všem ostatním, kteří třeba jen tiše naslouchali mému básnění o koních, účastnili se s námi návštěv různých koňských akcí :-).
 


Tonda
 
Martina & Martin

Jája
moje mamka Mirka
Mirka


Okolo koní se motáme opravdu skoro celý život :-)! I když jsme doposud sami osobně žádného nevlastnili, o to více se vždy rádi potěšíme z koní našich přátel, kde svou "službu- práci" u koní zastávají naše odchovy Australských ovčáků. Více foto můžete vidět na výletě u majitelůFox Rider Ranch ,kde žije dcera naší Anais a Rocka "Give me Love" nebo Dreamfinder kde už mají dokonce více našich australáčků než koní :-). Na L&M ranchi Namelev se to sice ve fotogalerii ausíkama jen hemží,ale nenechte se zmást, tady mají opravdu více koní, než australáčků a to "zatím" jednoho syna Rega a Skippy Juníka, ostatní jsou naši,kteří tam byli na návštěvě.Ronyho můžete vidět na foto jeho majitelů R Appaloosas Farm
 

Desire for Power dcera Wapíka a AnaisDesire for Power dcera Wapíka a AnaisRony na https://www.rappaloosasfarm.cz/  syn Rocka a AnnyFlary dcera Boba a KetyWait syn Marse a way
Merlin a Lila Merlin a Lila Merlin a Lila
To se vám ale jeden pes někdy nadře, než se trošku sveze... to Vám tedy řeknu ...:-))))))))

Jak jsme začínali s "koňmi" a neb trocha opravdové historie :-) a každý začátek je někdy těžký !
 

Tonda s tatínkemTonda a jeho začátky :-)
Tonda
Jája... no přeci to mimino na tom oslíkovi :-) a moje family ( děda, babička a mamka)Jája z oslíka na poníka :-)Jája, roky přibývají a koníček se zvětšuje :-)
Jája
Martinka
Martina

family :-) na poníkovi Martinka :-)
zapsala dne 1.6.2010 Jája


Sny se mají opravdu plnit :-) ..... takže když si koupíte pohádkového koně, k němu si pořídíte pohádkovou mini klisnu.... a po 5 letech to skočí tak, že máte pořád jednoho podádkového koně ( Irský cob- Irský tinker) ale k tomu 15 miniaturních koní.
Ona vášeň je hrozná věc, a chovatelská tím spíše :-)
To si tak jednou sníte, že by bylo skvělé mít miniaturního koně a za 20 let si sen splníte :-) ....
neváhejte a prohlédněte si stránky...


doplnila 20. května 2015 Jája