Svět našich miniaturních koní  Wold of our miniature horses and Irish cobs

Vítejte na na stránkách našich koní. Jsme bláznivá rodina, která se s láskou věnuje chovu barevných miniaturních koní ( převážně pinto a appaloosa :-) ) a Irských cobů.
Snažíme se ukázat lidem, že miniaturní kůň je koněm v pravém slova smyslu, nejen luxusní ozdoba stáje či zahrady, tedy že se s ním dá i pracovat. Jsme přesvedčeni, že je možné zkombinovat nejen krásu rafinovaných jemných a ušletichých koní, ale i jejich výkon. 

Naším chovatelskýcm cílem, je chovat miniaturní koně nejen krásné, ale především zdravé koně s vynikajícím charakterem.
S téměř všemi se věnujeme nějakým aktivitám. Především driving ( téměř všechny koně zapřaháme) , jumping ( mini parkur, jen kůň je veden na ruce) ale také minihorse terapie
Jsme majiteli několika špičkových jedinců s nejvyšším oceněním v haltru , jako je Národní Supreme champion, Národní appaloosa Supreme champion, Národní Junior Supreme champion. Máme však mnoho významných ocenění i z pracovních tříd,  Národní Versatility champion, Národní driving i jumping champion, Národní roadster champion.

S hrdostí se můžeme chlubit i s americkým miniaturním plemenným hřebcem, který získal TOP HONOR ROLL 2014 , a stal se Absolutní vítězem, tede nejúspěšnějším haltrovým miniaturním koněm v České republice za rok 2014, a Top Honor roll 2014 junior jumping tedy nejlepším juniorským koněm v jumpingu.
D & D´Sonic Boom Acro "YAKARI"


Dále s velmi úspěšným haltrovým plemenným hřebcem Multi Supreme championem, velmi úspěšným pracovním hřebcem s oceněním TOP HONOR ROLL 2014 - senior jumping šampion , a TOP HONOR ROLL 2014 Versatility šampion , tedy koněm, který se stal nejúspěšnější pracovní kůň v sekci jumping a versatility (= universální šampion haltr+driving+jumping)
YVO

S dalším plemenným hřebcem zástupce amerických miniaturních koní
TD Midnight Jil Joker  "JOKER"
který je Evropským grand champion a rezervní Evropský grand champion. Charakterní řebec, který úžasně pracuje v zápřeži, v Holandsku a belgii oceněný jako Multi driving champion.Junior versatility champion, Junior driving champion, Junior parkur driving champion, Junior jumping champion.


S velkým díkem, k naší kamarádce Jacquelline Jasper, v naší stáji je také mladý nadějný hřebec Amerického miniaturního koně
Jacky Stable Back in Black  "STAR"
který své kvality jako roční prokázal v Holandsku, kde se z více jak 100 mladých hřebců stal absolutním vítězem, a jako téměř dvouletý  na výstavě v Praze stal Junior Supreme champion Praha 2015 a Supreme champion Praha 2015.....Liberty champion,  ještě vše má před sebou :-)


Vlastníme také úžasnou, mladou klisničku amerického miniaturního koně  
Moonlight Sapsons Acro Star " MALALA"
oceněnou v Top Honor Roll 2014 jako Nejlepší mladý kůň

Malala se stala také Národní Junior supreme champion a Národní Appaloosa Supreme champion.

a další jedineční koně již i z našeho chovu. Více se o nich dozvíte na jejich osobních stránkách .

 

Na tomto webu se stále pracuje


aktuálně vše na našem facebookovém profilu

 

Novinky

30.06.2015 12:29
Ve dnech 25.-28. června 2015 jsme se účastnili Národní výstavy hospodářských zvířat ... PROPET Brno...
08.06.2015 18:27
Máme velkou radost z úspěchů našich koní, na Velké ceně Cavalletto malých koní, kterou pořádala...
12.04.2015 21:58
11.4.2015 Propagační výstava miniaturních koní Praha Naproso famózní výsledky našich dvou hřebců....
10.04.2013 17:00
Spoustu foto a textu z novinek z let 2013, 2012, a 2011 najdete ZDE
<< 1 | 2